YAKADAN BAŞLAMA TUNUS İŞİ AÇIKLAMALI ANLATIM..

Bu yazının tüm hakları permaren.blogspot'a aittir.| Bloga Git | Şikayet et! | Orjinal Yazı Adresi: permaren
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
 • Arkadaşlar konumuza bakmadan önce bu fırsatı değerlendirin.Yeni açılan markafoni.com da ilk alışverişinize özel %90'e varan fırsatları size sunuyor.Hemen üye olun bu fırsatı kaçırmayın derim.Hemen Tıklayın Şimdi konumuza dönelim.
  Öncelikle resim kalitesi için kusura bakmayınız,soğuk bir ankara akşamında ve flaşla,mühim olan anlaşılabilmesi..umarım bu konuda işe yarar fotoğraflar..gerisi teferruat..

  Resimlerin açıklamarıyla ve sırasıyla gitmek istiyorum..
  1-Bebek yeleği örüyoruz .benim ipim himalaya mercan,güzel bir ip..fakat ben tunus işinde hırka ve yelekler için nako pırlantayı öneririm.4 veya 4.5 numara şişle..bu ip elbiselerde çok güzel duruyor..hırka ve yelekler için biraz cılız kalıyor sanki..
  2-Tığ yani tek şiş 4 numara..
  3-Tunus işine her zaman ki gibi zincirlerimizi çekerek başlıyoruz..Yakadan başlanan modellerde genelde başlanan sayı aynı oluyor,alt kısımlara doğru büyüklüğünü ya da küçüklüğünü ayarlamaya çalışıyoruz..(Ne demek istediğim fotolardan sonra çok daha iyi anlaşılacaktır tahmin ediyorum..)
  63 zincir çekerek örgümüze başlıyoruz..
  (Bu 63 zincirin 10 tanesi ön kısım
  11 tanesi bir kol
  18 tanesi arka kısım
  11 tanesi bir kol
  10 tanesi ön kısım..)

   
  63 zincir çektikten sonra her bir zincire batarak sıra sonuna kadar gidiyor,sonra her ilmeği diğerinin içerisinden geçirerek geri dönüyoruz..tunus işi nasıl yapılıyorsa o şekilde yani..buraya kadar bi numara yok;)

   Esas olay burda yani 7 ve 8 nolu resimde..;)

  Öncelikle daha önce burada bahsetmiştim..ön kısımların kıvrılmaması için nasıl teknikler kullanılmasını gerektiğinden..
  bir ters bir düz beş ilmek alıyorum..bu beş ilmek ön kısım unutmuyoruz ..sıra sonunda da aynısını yapıcaz..
  daha sonra bi beş ilmek daha sayıp hemen öndeki boşluğa batıp bir ilmek artırıyorum..sonra ki ilmeği düz alıyorum,ondan sonra tekrar artırıyorum..Bu ön kısmı için.
  ondan sonra 11 ilmek örüyorum 11 ördükten sonra hemen öndeki boşluğa batıp bir artırıyorum..sonra bir tane düz alıp bir tane daha artırıyorum..
  ondan sonra 18 ilmek örüyorum yine artırma işlemini aynı şekilde tekrar ediyorum
  ondan sonra 11 ilmek örüp yine artırıyorum..
  sonra beş ilmek örüyorum diğer beş ilmek bir ters bir düz..Bu anlatmış olduğum bir sıra

   2.sırada da yine aynı şeklide bir ters bir düz 5 ilmek örüyorum..daha önceki sıradan artırma yerleri bellidir zaten saymaya gerek yok..oralara batarak artırma işlemini tekrar ediyoruz..

  Bu şekilde göz kararı olarak büyüklüğü ayarlıyoruz..Yaklaşık olarak 19 ya da 20 sıra, 9 aylık(hatta 12 ay )bebekler için uygundur.. 

  Bu şekilde istediğimiz büyüklüğü elde ettikten sonra kollar boşta kalıcak şekilde düz gidiyoruz..büyüklüğünü yine göz kararı yapıyorum ben..bu sebepten farkındaysanız sayı vermekte çok zorlanıyorum..

  Çorba etmedim ve anlatabildim umarım..Yorumlarda belirtirseniz çok sevinirim bakalım anlatabildim mi??;)

  Gelen Aramalar:

  2 sene önce yazılmıştır.
  "YAKADAN BAŞLAMA TUNUS İŞİ AÇIKLAMALI ANLATIM.." bu yazı 6 Ocak 2012 tarihinde saat 11:34 sularında "permaren" tarafından yazılmıştır.Orjinal Yazıya gitmek için: permaren.blogspot.com Henüz yorum yazılmamış

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  You must be logged in to post a comment.

  Modamelekleri.net
  Yayındaki blog sahiplerinin dikkatine; Modamelekleri.net da tüm yazılar blog kullanıcılarına aittir.Her blog yazarının postları o yazarın profilinden yayınlanır.Modamelekleri.com da yüzlerce blog oldugu için her ayrı blogdan izin almak mümkün olmayacagından Uyar-Kaldır kuralını benimsedik.Blog sahibi isterse Modamelekleri.net dan yazılarının yayınlanmasını durdurabilir.Bunun için blog adını bize mail atması yeterlidir.modamelekleri@gmail.com
  sitemap | Geri bildirim ve İletişim | Gizlilik | Kullanım Şartları  | Yazar Girişi |